top of page

В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотека 2020 під гаслом "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта", шкільна бібліотека презентує до вашої уваги онлайн виставку експозицію "ПРИРОДА ОЧИМА ХУДОЖНИКА".

January 05, 2020

5 лютого "День всесвітнього читання вголос"

February 05, 2020

Читання вголос – річ надзвичайно корисна. Воно стимулює розвиток мозку, наповнює  словниковий запас, розвиває увагу та уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність.

До всесвітнього  дня читання вголос 5 лютого, у шкільній бібліотеці був проведен урок – обговорення по оповіданням «Для чого людині серце?» Анатолій Дімаров та Всеволод Нестайко «Суд у цирку» у 3 – Б класі. Обговорення було жвавим, цікавим та веселим, діти малювали ілюстрації к епізодам оповідань та аналізували, що таке добре і що таке погано.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2019

November 03, 2019

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек за темою: «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»  у КЗ «ЛСШ І – ІІІ ст. № 8» в  жовтні 2019 року  для 2 класу було проведено  бібліо – тренінг «Книга вчить спілкуватись».

         Діти навчились розрізняти поняття: друг, товариш, знайомий, та самі створили долоньку дружби. Було дуже цікаво.

Посвята в читачі

February 13, 2019

Найпростіший спосіб переконатися в тому, що ми виховуємо освічених дітей, — навчити їх читати, і показати їм, що читання приносить задоволення.

   Саме з цією метою відбувся традиційний бібліотечний  урок  посвяти першокласників у читачі. Діти з цікавістю, енергійністю приймали участь у груповій роботі, цей метод всіляко заохочує їхню ініціативність, креативність, критичне мислення по новим державним стандартам НУШ.

   Учні перших класів зрозуміли що задоволення від читання - це реальний  стимул вчитися, пізнавати світ, відкривати щось нове.

Семінар вчителів ОЗ 2019

January 31, 2019

1 лютого 2019 року в КЗ «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №8» пройшов  семінар – практикум для вчителів основ здоров’я міста Лисичанська. 

   Основним напрямком роботи семінару стала тема  «Формування здоров’язберігаючих компетенцій школярів засобами інтерактивного навчання».

   Учасників семінару привітали: методист КУ «Лисичанський методичний центр» Мельник Тетяна Вікторівна та заступник директора з НВР Гаврилюк Антоніна Олексіївна, які наголосили про важливість формування  здоров’язберігаючих компетенцій у сучасних школярів в рамках викладання курсу «Основи здоров’я».

   Свій досвід участі в конкурсі «Вчитель року -2019» презентувала вчитель основ здоров’я ЛЗОШ І-ІІІ ст. №4 Живага Тетяна Олександрівна (переможець міського і обласного етапів конкурсу).  

    Практична частина семінару була присвячена інтеграції кусу «Основи здоров’я»  з іншими предметами.

   Вчитель основ здоров’я та ОТМ,  Керімова  Ірада Мушфігівна, показала елемент тренінгу з використанням відеоматеріалів ( пластилінових мультфільмів), та виготовлення  лепбуків на своїх уроках.

    Шкільний бібліотекар, Малова Юлія Володимирівна, запропонувала фрагмент бібліотечного уроку з використанням ІКТ -  тест  «kahoot».  

   Об’єднати такі різні навчальні предмети як математика і основи здоров’я однією темою  «Розрахування режиму дня за допомогою математичних задач» вирішила вчитель математики Федорус Наталія Вікторівна.

   Про свій досвід використання проектів у навчальній діяльності розповіла вчитель біології та основ здоров’я Гончарова Оксана Володимирівна («Healty Schools» - заради здорових і радісних школярів», «КОМПОЛА», #СХІДСОРТУЄ).

   Атмосфера семінару надихнула вчителів ОЗ і надалі продовжувати плідну роботу в цих напрямках,  використовуючи інтерактивні методи .

.

Бібілотечний захід приурочений к ювілею В.О. Сухомлинському

October 23, 2018

В рамках місячника шкільних бібліотек у КЗ «ЛСШ І – ІІІ ст. № 8»     24 жовтня 2018 року відбувся бібліотечний урочистий захід до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського за темою: «Ген Добра».

Свято почалося з народної мудрості: «Роби добро – і воно повернеться до тебе. Будеш робити зло – зло й повернеться до тебе.»  Це і було провідною ідеєю всього заходу. Фундамент таких важливих понять, як «добро» і «зло», закладається ще з дитинства, а народ, який керується мораллю добра, ніколи не згине, бо це та сіль землі, той цвіт і плід на дереві нації, який робить його незламним. Самим незабутнім моментом для дітей та гостей заходу було проведення досліду «Яка вона -  Душа?»

Свято пройшло жваво та яскраво завдяки допомозі дітей 9-В класу: Василенко Марії, Гончаренко Влади, Каленюк Анастасії, Попової Дар’ї, Токарєвої Єлизавети, Троян Анастасії та учню 8 – А класу Мустафі Івану.

Урок творчості «Світле свято – Великдень!».

April 01, 2018

Писанка – це неповторне багатство…

Його треба берегти, як безцінний скарб.

                                                     О. Довженко

     29 -30 березня 2018 р.  бібліотекарі нашої школи Малова Ю.В. та Гревцева В.Д.  провели урок творчості «Світле свято – Великдень». Тут,  серед затишної творчої атмосфери учні  4 - х класів дізналися, як святкують Великдень у світі, та відчули радість підготовки до Великодніх свят, де  втілити свою любов у маленьке й прекрасне великоднє диво - українську писаночку. Діти із задоволенням вирізали, створювали та розмальовували великодні крашанки, які потім об`єднали у Пасхальний віночок.

       Яйце, як і сонце, – символ життя, усього живого, бо з яйця народжується нове життя. «Доки пишуть писанки - світ існуватиме», – так говорить легенда. Тож давайте писати писанки.

Meine Stadt: Vergangene, Gegenwart, Zukunft.

March 19, 2018

У КЗ «ЛСШ І-ІІІ ст. №8 » продовжується цикл заходів в рамках проекту « Моє місто: минуле, сьогодення, майбутнє». Заходи проводяться українською та німецькою мовами. 20.03 учні 6-в класу відвідали музей, де дізналися багато цікавого про своє рідне місто. Неперевершену екскурсію провів Ломака М.М., а завершився захід творами учнів на німецькій мові "Вулиця мого міста". Учні вивчають німецьку мову другий рік. Захід проводили вчителі німецької мови Дегтяренко Л.В., Мельничук О.К.. та шкільний бібліотекар Малова Ю.В.

Meine Stadt: Vergangene, Gegenwart, Zukunft.

March 15, 2018

У КЗ «ЛСШ І-ІІІ ст. №8 » розпочато цикл заходів в рамках проекту « Моє місто: минуле, сьогодення, майбутнє». Заходи проводяться українською та німецькою мовами. Відкрили цикл 5 - А та 5 - Б класи, які вивчають німецьку мову перший рік. Захід проводили вчителі німецької мови Дегтяренко Л.В., Мельничук О.К.. та шкільний бібліотекар Малова Ю.В.

Посвята в читачі

March 01, 2018

Традиційне шкільне свято посвяти першокласників у читачі відбулося у шкільній бібліотеці. За цей невеличкий проміжок часу діти вже вивчили букви, навчилися читати казки, оповідання, вірші. Свято пройшло урочисто й цікаво. Казкова атмосфера, жарти, веселі пісні не залишили байдужими нікого. Усім першокласникам бібліотекарі та казкові герої побажали ніколи не зупинятися дорогою Знань, бо вона цікава і по-справжньому нескінченна. Це лише перший крок у пізнанні світу. Бібліотекарі школи дякують за допомогу в проведенні свята учням 8 –В класу Поповій Д., Кафтанову Є.

Майстер – клас з виготовлення закладок

November 30, 2017

01.12.2017 шкільні бібліотекарі провели для 2 - Б класу майстер-клас з виготовлення закладок для книг. Діти переглянули презентацію зі зразками виникнення перших закладок в світі, різноманітних й незвичайних сучасних. Діти із задоволенням зробили закладку - куточок для своїх книг.

Майстер-клас проводився з метою виховання дбайливого ставлення до шкільних підручників.

Маленькі ерудити

November 27, 2017

З метою розвитку логічного мислення у дітей 5 класів бібліотекарі школи Малова Ю. В. та Гревцева В. Д. провели бібліотечні уроки на різні тематики.

Вікторини, змагання, конкурси, проводились в ігровій формі. Адже діти так легше й швидше засвоюють матеріал. Усі діти 5 - х класів відповідали на запитання та малювали, поділившись на команди.

Бібліотечні уроки пройшли цікаво, діти показали своє швидке мислення та кмітливість.

Вікторина «Шевченкове слово»

November 19, 2017

Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю!

О.Вишня

 

Мова – це найкращий засіб спілкування, засіб духовного об’єднання і взаємного впливу. Без мови нема народності. Найголовніші індивідуальні ознаки народу – це його мова, література, мистецтво, пісні, усна творчість. Опановуючи рідну мову, діти засвоюють разом з цим і узагальнений культурний скарб попередніх поколінь.

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам'ятають і шанують у всьому світі. Живе під сонцем України Кобзареве слово – слово великої, непогасної любові до свого народу, мови, своєї землі. Аби дати змогу відчути, як через твори Тараса Григоровича Шевченка проходить любов до України, народу і рідної мови, бібліотекар Малова Ю.В. провела вікторину «Шевченкове слово» для 8 –х класів. Змагання у формі гри на знання української мови і творчості письменника виявили кмітливість, зацікавленість та бажання вчитися у школярів.

«Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

October 22, 2017

Зараз здоровим бути не тільки модно, але й вигідно бути. Модно тому,  що багато публічних людей (політики, кіноактори, телеведучі) демонструють здоровий спосіб життя. Замислюватися і займатися своїм здоров'ям треба, звичайно, не лише тому, що це модно, а головне тому, що це потрібно і це полегшує наше життя.

Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації відповідно до листа Міністерство освіти і науки України від 18 липня 2017 року №217/10-1500 «Про проведення всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» інформує,  що з 01 по 31 жовтня 2017 року буде проводитися Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (Наказ МОН України від 12.08.2014р. №931). У 2017 році Всеукраїнський місячник  шкільних бібліотек відбуватиметься під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

З цією метою бібліотекарями Маловою Ю. В. та Гревцевою  В. Д. в бібліотеці школи була проведена  для учнів 4 -х класів урок – вікторина «Що я знаю про здоров'я».  Весело й корисно провели учні  4 – х класів свій час, бо цікаві ігри, пізнавальні завдання, конкурси не давали занудьгувати.

Для учнів 5- х класів бібліотекарі разом із вчителем основ здоров’я Кєрімовою І.М. провели  конкурс малюнків на тему «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

 Для 6 – х класів бібліотекарі й вчителі фізичної культури Мала К.С. та Бєла О.М.  підготували захід «Бібліотека –  на сторожі здоров’я» .  Було багато цікавого: розповіді, загадки, вікторини,  ігри,  фізкультхвилинка з книжками. Тож сподіваємося, що після такої зустрічі, у дітей залишаться приємні спогади й величезне бажання займатися  своїм здоров’ям.

Найскладніше – це взяти відповідальність за своє здоров'я. Але якими б ми зайнятими не були, пам'ятаймо, що у кожного з нас – лише одне серце та одне життя, і як ми його проживемо, великою мірою залежить від нас. Жоден лікар, жодна державна програма не зроблять нас здоровими. Здоровими зробити себе можемо тільки ми –  пам’ятаємо про  це!

«Японія - країна сонця, що сходить»

April 02, 2017

“Це є надзвичайно важливим. Відносини між Японією і Україною ніколи не були такими близькими, як сьогодні”, – сказав посол Сігекі Сумі.

Японія - країна, зрозуміти яку дано не кожному. Її багата культура, яку дбайливо зберігають і свято шанують, традиції дивним чином поєднуються з надзвичайними темпами розвитку високих технологій, з божевільним ритмом життя в галасливих мегаполісах, у яких величезні хмарочоси є сусідами з витонченими пагодами, а гуркіт автомобілів переплітається із дзюрчанням маленьких водоспадів у тихих садках.

Останнім часом Японія є одним із найбільших іноземних інвесторів в Україні. 

З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, популяризації та вивчення історії, культури, традицій народу Японії 2017 рік проголошено Роком Японії в Україні.

Березень став цікавим і пізнавальним  для учнів нашої школи. У бібліотеці для учнів 3-х, 4-х, 5-х класів було проведено цікаві майстер-класи «Японія - країна сонця, що сходить». Бібліотекар Малова Ю.В. ознайомила учнів із технологією виготовлення паперових ліхтариків.

Діти віртуально відвідали однин із куточків нашої планети, де люди наперекір природі, яка не дала їм ні корисних копалин, ні землі, досягли таких економічних висот, що інші народи могли б позаздрити їм. Діти із цікавістю знайомилися з культурою Японії . Розширили уявлення про східну державу, відзначили найцікавіше для себе в цій країні. 

У бібліотеці оформлено тематичну виставку художньої та документально -публіцистичної літератури, фотоматеріалів, присвячених японській історії, культурі, традиціям. 

Заходи, присвячені культурі Японії, проходять і на весняних канікулах. Запрошуємо всіх до нашої бібліотеки.

Свято для першокласників «Посвята в читачі»

March 22, 2017

Добігає кінця навчальний рік, і першокласники вже навчилися читати й набрали певну швидкість читання. В цей час у дітей настає важливий життєвий період: маленька людина має прийняти для себе рішення, буде вона любити і читати книги або залишиться байдужою до неї. У сучасному світі, де панує телебачення, відеофільми та комп'ютери, дитині важко зробити вибір на користь книги без допомоги дорослих. 

Доброю традицією в нашій школі стало свято для першокласників «Посвята в читачі». Шкільні бібліотекарі Гревцева В. Д. і Малова Ю. В. готуються до цього заходу з особливою відповідальністю. «Як зустрінеш дитину в бібліотеці, як зацікавиш її книгою, таким читачем вона і буде,» - вважають бібліотекарі школи. Тому й намагаються кожне свято зробити оригінальним, сучасним, таким, що запам'ятовується. 

Першокласників зустрічали казкові герої Буратино, Чебурашка та Букварик. Вони ставили дітям цікаві питання, грали з ними та співали. Діти з гідністю впоралися із поставленими перед ними завданнями. Захід вийшов яскравим і вражаючим. Сподіваємося, що першокласники вийшли із бібліотеки з думкою: «Мультики - це здорово, а книга – цікаво». Бібліотекарі школи дякують за допомогу в проведенні свята учням 7 –В класу Поповій Д., Гончаренко В., Токаревій Л., а також їх класному керівнику Керімовій І. М. 

Про те, що дорого і свято…

March 02, 2017

Малова Юлія Володимирівна разом з учнями 5 – А класу організували й провели родинне свято, на якому привітали мам, бабусь, учителів з жіночим святом. Жінка-мати – найсвятіше, що є в житті кожної людини. Діти присвячували вірші, ліричні пісні своїм матусям, дякували за тепло й турботу бабусь, вітали усіх з весною. Зустріч була по-родинному теплою і ніжною. 

"Масленица к нам пришла"

February 22, 2017

Встречаем масленицу мы,

Всегда пусть ломятся столы.

И коль весна уж на носу,

Видать зима пришла к концу...

24.02.17 в школьной библиотеке прошел классный час для 7-В класса посвященный празднованию Масленицы. Классный руководитель Керимова И.М. и школьные библиотекари Гревцева В. Д., и Малова Ю. В., рассказали о традициях празднования праздника. Презентация, викторина, мультфильм «Ишь ты, Масленица» и интересные конкурсы не заставили детей скучать. 

Праздник прошел весело и очень вкусно. 

Час спілкування "Щаслива родина"

November 19, 2016

Великий педагог В.Сухомлинський вважав, що «Щастя – це не чудесна жар-птиця, яку можна спіймати. Це реальна будова, яку треба спорудити». Всі ми творці нашого сімейного щастя».

Саме родина – це опора та надія для кожної людини. У колі близьких та рідних ми відчуваємо себе по-справжньому потрібними і незамінними, а наші справи та вчинки знаходять сенс. Родина завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій. В родині дитина набирається сил та натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і здобувати перемоги. Мати міцну, дружну родину у всі часи було і є почесним. Повага до батьків, любов до дітей – ці родинні традиції передаються українцям із покоління у покоління. Дитина в сім’ї є продовженням роду, а в державі – запорукою подальшого існування народу.

Протягом тижня у шкільній бібліотеці проходив час спілкування «Щаслива родина», на якому побували учні 5 – х класів. В ігровій формі діти будували «Щасливий дім». Він складався з цегли, на якій діти писали слова, пов’язані з щасливою родиною.

Дійсно, споруджувати, розбудовувати сімейне щастя – це непроста, наполеглива праця батьків і дітей. І дуже важливо пам’ятати: щаслива та родина, в якій сумлінно виконуються взаємні права й обов’язки. 

У рідному слові велика сила

November 08, 2016

Урок – гра

"У рідному слові велика сила"

9 листопада в шкільній бібліотеці пройшов урок української мови для шестикласників, присвячений Дню української писемності.

Вікторини, завдання у формі гри захопили школярів. Весело й корисно провели учні 6 – А класу свій час. На уроці була присутня гостя зі Львівщини. Галині Федорівні припало до душі спілкування з дітьми Сходу.

Де козак, там і слава

October 12, 2016

З метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки 13 жовтня в актовій залі було проведено урочистий захід «Де козак, там і слава». Бібліотекарі та учні 6 – А класу підготували це свято для шестикласників. Звучали слова про козацьку славу з вуст дітей. 

Багато було перечитано книг відомих авторів: Пантелеймона Куліша, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Миколи Гоголя, Олеся Лупія, Дмитра Яворницького. Рядки з їхніх творів цитували школярі: Агаджанян Софія, Камленок Влад, Полтавська Анастасія, Пацай Давид, Мустафа Іван.

Пройшла вікторина на знання історії козацтва, захопили дітей веселі конкурси, де змагалися козачата шостих класів.

Святковий захід було приурочено до Дня українського козацтва, яке відзначається 14 жовтня, в день Покрови, та Дня захисника України.

Червоний мак як символ

April 27, 2016

Червоний мак — символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року.

Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.

Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін: квітка маку уособлює кривавий слід від кулі.

В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке –  як мак процвітає...». У відомій пісні «Ой, ти, Морозенку, славний козаче», мак згадується поруч зі смертю козака: «…Обступили Морозенка турецькії війська. По тім боці запорожці покопали шанці; Ой, впіймали Морозенка у неділю вранці. Ой, недаром ранесенько той мак розпускався, – Ой, уже наш Морозенко у неволю попався…». Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.

29.04.2016 у бібліотеці відбувся майстер-клас із виготовлення маків, на якому були присутні вчителі початкових класів та батьки 3 – Г, 4 – Б, 4 – Д класів. Дуже кропіткою роботою є процес виготовлення квіточок, проте   цікавий. Учителі й батьки  із задоволенням вирізали, опалювали та зшивали квіточки маків. На майстер-класі, присвяченому Дню примирення та Дню Перемоги, було виготовлено більше трьохсот маків, які будуть роздаватися мешканцям міста на святах.

  Нехай цей мак принесе мир і злагоду в наші оселі й у наші серця!

Подведение итогов конкурса рисунков «Библиотека будущего».

April 18, 2016

Победителями конкурса рисунков стали: Легенькая Елизавета (2 – Б), Пастухов Артем (2 – Б), Пикуль Полина (3 – А ), Перепелица Мария (3 – А), Изюмская Александра (3 – Б), Евтихова Елизавета (4 – Д).

            Дети были награждены призами. Лучшие работы представлены на выставке в библиотеке.

            Приглашаем всех желающих посетить выставку.

"Намалюю писаночку"

April 12, 2016

Українські писанки – це шедеври мініатюри, у яких народ виявив свій мистецький хист, свою здатність до творчого осмислення,  художнього узагальнення навколишнього світу. Писанка приховує в собі таємницю – ці дивовижні цяточки, дрібненькі орнаменти, візерунки,  давньо –магічні символи – особлива мова знаків, код, який іноді марно намагаєшся збагнути, розгадати.

                13.04.2016 р. у шкільній бібліотеці гості з Тернополя Святослав і Тоня провели майстер- клас з техніки писанкарства. Тут,  серед затишної, творчої атмосфери учні 3 – х, 6 – х, 7 – х, та 11 класів відчули радість підготовки до Великодніх свят і втілити свою любов у маленьке і прекрасне великоднє диво -  українську писаночку. Діти із задоволенням розмальовували бджолиним воском усілякі візерунки, які потім розфарбовували .

                В світле свято Пасхи писанка створена своїми руками стане окрасою великоднього кошика і чудовим подарунком для близьких та рідних людей.

                В народі кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки».

Статтю підготувала Малова Ю.В.

Мастер – класс «Українське писанкарство»

April 06, 2016

Многие, видя писанку, принимают ее либо за деревянное расписное яйцо, либо за крашенку к Пасхе. С приходом христианства писанка стала пасхальным яйцом. Ее орнаменты - священные письмена: молитвы, колядки, закон Божий, которым не одна тысяча лет. Писанка - один из таких оберегов, символ мира, его устройства, символ возрождения, символ жизни, весны, любви. И все это выражено в узорах писанок. Узоры эти возникли еще до христианства, когда народ почитал природу и пребывал под ее властью. В глубине столетий наши предки праздновали великий весенний праздник пробуждения природы после долгого зимнего сна, победы добра над злом, света и тепла над тьмой. Писанки писались и дарились любимым людям, детям, родственникам.07.04. 2016 в школьной библиотеке прошел мастер - класс «Українське писанкарство», для учащихся 6-х классов. Вместе с детьми на мастер – класс пришли учителя и администрация школы. Дети просмотрели презентацию с образцами росписи пасхальных яиц. Мастер-класс длился 1,5 часа. Дети с удовольствием выполняли работу и забрали свои поделки домой для близких. Мастер-класс проводился с целью содействовать духовно-нравственному воспитанию учащихся через формирование у них представлений о традициях украинского народа и знакомство с техниками росписи пасхальных яиц.

«Книжкины именины»

March 20, 2016

 «Нет для меня дела важнее и прекраснее, чем познавать книжный мир».

Лев Абрамович Кассиль 

Жизнь стремительно меняется и интерес к традиционной книге постепенно угасает: на смену ей пришли аудио-­ и электронные издания. Но дети по-­прежнему с замиранием сердца слушают сказочные истории, которые читают им взрослые. Если у ребенка плохое настроение — веселый стишок его успокоит, отвлечет. Если ученик  шалит, дерется, обижает сверстников — поучительные строчки рассказов пристыдят задиру. Слушая литературные произведения, школьник  познает прошлое, настоящее и будущее, в нем закладываются культурные и нрав­ственные ценности. 

Ежегодно в весенние дни  празднуется Неделя детской книги — «Книжкины именины», как назвал ее известный детский писатель Л. Кассиль.

  Такая неделя нужна как: праздник детства, праздник-встреча, праздник-дружба детей и книги, детей и писателей, издателей, библиотекарей.  Ни для кого не секрет, что дети плохо представляют, какие книги имеются в школьной библиотеке, и приходят туда в основном для выполнения какого-нибудь задания.

В рамках «Недели  детской книги», библиотекарями школы  для 2-4 классов проводился информационный час «Книжкины именины».  Ребята просматривали презентацию о появлении книги на свет,  видеоролики о типографии, принимали участие в викторине « Для чего нужны книги », а также поучаствовали в игре «Твой любимый сказочный герой».  В конце информационного часа  детям дали задание  нарисовать  библиотеку будущего.  Лучшие работы будут выставлены на выставке в школьной библиотеки.

Дорогие друзья!

Мы знаем, вам запомнятся навек

Все книги, что вы в детстве прочитали,

Когда открылись солнечные дали

В прозрачной тишине библиотек

И вы взрослее и мудрее стали.

Кто сказал, что ангелов не существует?

March 06, 2016

Кто сказал, что ангелов не существует? Просто на земле их называют - Мама…

 

07.03.2016 г. в уютном зале школьной библиотеки прошла праздничная программа для мам и бабушек учащихся 6 – В класса.

В адрес самых дорогих женщин звучали в этот день слова искренней благодарности, признания в любви, пожелания мира, добра и счастья. Презентация «Самые лучшие воспоминания о маме», подготовленная детьми, была трогательной и вызвала много положительных эмоций у всех присутствующих. Не остались в стороне и наши девочки. Вместе с мамами они приняли участие в праздничной конкурсной программе. Праздник завершился концертом, который вместе с классным руководителем подготовили дети. Для гостей выступали: Чугай Данил (музыкальный этюд «Цыганская венгерка»), девочки класса (песня «О маме»), маленькие артисты – изюминка программы - Попова Вероника (песня «Мама») и Малов Богдан (стихотворение «Милые дамы»).

А в конце праздника дети вручили мамам шары с пожеланиями и конверты с письмами.

Библиотекари школы Гревцева В.Д. и Малова Ю.В. подготовили детям сюрприз – вкусное угощение в преддверии Масленицы.

Родители 6 – В класса поблагодарили организаторов праздника: Гревцеву В.Д., Малову Ю.В. и Керимову И.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тепер ми читачі!

February 29, 2016

Тепер ми читачі!

Сьогодні наш 1-А клас потрапив у справжнє "книжкове місто" з вулицями та площами, палацами й будинками. Це наша шкільна бібліотека. Є тут і свої мешканці - звичайні книги. Вони живуть на своїх полицях, кожна на певному місці, й чекають читачів. Тихо в бібліотеці, мовчать книжки, про щось розмірковують. Але якщо тільки візьмеш книжку в руки, відкриєш першу сторінку - і почне вона розповідати. Тихенько поведе у незнайомий, цікавий, дивовижний, чудовий світ, познайомить з прекрасними людьми, відповість на безліч питань. 

Але як же знайти потрібну книгу? І тут на допомогу приходять наші шкільні бібліотекари - Гревцева В. Д. і Малова Ю. В.. Це справжні провідники у цьому мудрому царстві. Вони розповіли нам цікаву історію про книжку, порадили, що треба взяти, щоб підготуватись до уроків або просто що варто прочитати для себе корисного і цікавого. 

Дуже добре, що в нашій школі є таке чудове місце - бібліотека.

Приходь до бібліотеки — і отримаєш частку знань, що набуло за свою історію людство.

Праздник «Посвящение в читатели»

February 11, 2016

Праздник «Посвящение в читатели»

12.02.2016 г. для учеников 1-х классов прошёл праздник «Посвящение в читатели». Ребят пришли поздравить сказочные герои: Королева книг, Баба Яга, Книгознайка, Доктор Айболит и Незнайка. 

Баба Яга играла с детьми в весёлые игры, Книгознайка проводил познавательную викторину, доктор Айболит учил, как правильно ухаживать за книгами, а Незнайка читал свои стихи. Ребята помогали начинающему поэту исправить ошибки, разгадывали кроссворд и отгадывали его загадки о школе. 

А библиотекарь школы Гревцева Валентина Дмитриевна пригласила детей в гости к книге и предложила стать читателями школьной библиотеки. Вместе с Королевой книг и сказочными героями первоклассники дали клятву читателя и пообещали любить и уважать книгу, бережно к ней относиться.

В память о празднике ребятам остались «Памятки читателю» и, конечно же, хорошее настроение.

Библиотекари школы благодарят за помощь в проведении праздника учеников 5 – Б класса Лозинского Илью, Баженова Александра, Гордеева Владислава и ученика 11 – А класса Багратиони Стэнли, а также классных руководителей 5-Б и 6-В классов Кравцову Викторию Павловну и Керимову Ираду Мушфиговну.

Урок - путешествие под названием «Наш любимый Новый год!»

December 13, 2015

Урок - путешествие под названием «Наш любимый Новый год!»

 В течение недели библиотекарями школы для 2 – 3 - 4 – х классов проводился урок - путешествие под названием «Наш любимый Новый год!».

В ходе урока дети говорили о новогодних традициях Украины и о том, как празднуют Новый год в других странах. Во время «Путешествия» ребята побывали в Англии, Франции, Японии, Швеции, Бразилии и других странах мира.

Мероприятие прошло в дружеской праздничной атмосфере. Дети вырезали снежинки и дарили их друг другу со своими пожеланиями, с удовольствием принимали участие в викторинах, отгадывали загадки и решали ребусы.

В конце урока каждый получил шуточное предсказание на будущий год.

Классный час на тему: «В здоровом теле – здоровый дух»

November 29, 2015

Классный час на тему: «В здоровом теле – здоровый дух»

Рано утром просыпайся,

Себе, людям улыбайся,

Ты зарядкой занимайся,

Обливайся, вытирайся,

Всегда правильно питайся.

В школу смело отправляйся!

Вот те добрые советы,

В них и спрятаны секреты,

Как здоровье сохранить.

Научись его ценить!

 

С 16 ноября в школе проходит месяц здорового образа жизни.

С этой целью в библиотеке школы был проведен библиотекарями Маловой Ю.В. и Гревцевой В.Д. для учащихся 2- х, 3 –х и 4 -х классов классный час на тему: «В здоровом теле – здоровый дух».

В ходе классного часа были задействованы видеофрагменты, кроссворды, загадки, викторины, презентации.

Цели классного часа: формировать представление о том, что такое здоровый образ жизни; воспитывать бережное отношение к своему здоровью; формировать у детей интерес к правильному питанию.

Завершили классный час пословицей: «Жизнь не прощает беспечного отношения к своему здоровью».

Вебінар для бібліотекарів на тему: «Виховуємо громадянина – патріота України»

November 25, 2015

Вебінар для бібліотекарів на тему: «Виховуємо громадянина – патріота України»

Міністерство освіти і науки України відповідно до плану роботи на 2015 рік спільно з Національною академією педагогічних наук України 26 листопада 2015 року провели Всеукраїнський вебінар для методистів з бібліотечних фондів обласних управлінь (департаментів) освіти і науки, фахівців інститутів післядипломної педагогічної освіти, методистів, науково - методичних центрів та бібліотекарів шкіл на тему «Виховуємо громадянина – патріота України»

Почався вебінар о 10.30. Тривав 3 години.

Слухачами вебінару були бібліотекарі КЗ «ЛСШ І – ІІІ ст. № 8» Гревцева В.Д;, Малова Ю.В. та КЗ «НВК «ГАРАНТ» Островєрхова Т.Ю., Пузакова Г.О.

Учні 2-А класу побували в країні «Здоров’я»

November 24, 2015

Учні 2-А класу побували в країні «Здоров’я»

   24 листопада учні 2-А класу відвідали шкільну бібліотеку та побували в країні «Здоров’я», де бібліотекарі Гревцева В.Д. та Малова Ю.В. підготували для дітей багато цікавого: розповідь, загадки, кросворди, вікторини, ігри. 

Тож сподіваємося, що після такої зустрічі, у дітей залишаться приємні спогади, величезне бажання читати, отримувати насолоду від процесу читання, а також безмежна любов до книги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Подарунок

November 23, 2015

Отримали учні нашої школи від своїх ровесників з міста Рівне цінний подарунок―пакунки з книгами. Ще й листівки зі щирими словами від дітей були тут. Не забарилися наші школярі з відповіддю. Сфотографувалися, написали листа і відправили, подякувавши за гостинець.

 

Любі наші ровесники!

Отримали Ваш подарунок, розпакували, розгорнули книжки – і зрозуміли: тепер усі дні будемо зустрічати з любов’ ю, адже стільки цікавого попереду.

Українська дитяча книга в наших книгарнях – велика рідкість, тому Ваш гостинець дуже доречний. Зароїли наші дитячі серденька і Ваші теплі слова з листівки. Ми українці, хоча і живемо на Сході. Ми любимо свій край за сонячну духмяність степів, лоскітливу радість теплого літнього вітерця, за мову, якою навчаємось і спілкуємося. Так, у нас двомовність: звучить і російська, і українська.

Навчання в нашому класі ведеться українською мовою. Її свідомо вибрали ми і наші батьки, а мова – це теж Батьківщина.

Ми допомагаємо воїнам-захисникам, котрі оберігають нас від ворожих куль, і віримо, що буде мир. Хочемо жити в заможній Україні, тому добре вчимося, щоб у майбутньому стати корисними своїй Вітчизні-неньці.

Дякуємо Вам за щедрі серця, за безкорисливу турботу. Сподіваємося, що станемо друзями і навіть зустрінемося.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мир

September 20, 2015

Урок – беседа на тему «МИР»

Я рисую слово МИР.

Над землею солнце светит,

На траве играют дети,

Речка синяя, а вот –

Пароход по ней плывет.

Вот дома – до неба прямо!

Вот цветы, а это - МАМА,

Рядом с ней сестра моя…

Слово «МИР» рисую Я.

 

В течение недели библиотекарями школы Гревцевой В.Д. и Маловой Ю.В. для учащихся 3 – 4 – х классов был проведен урок – беседа на тему «МИР», посвященный «Всемирному Дню мира» (21 сентября).

В ходе урока – беседы были задействованы видеофрагменты, викторины, презентации.

Цель урока: воспитывать, развивать лучшие качества человека: патриотизм, любовь к родине, стремление к дружбе и миру.

Итогом урока стали письма детей на листочках-капельках. Каждый ребенок написал, что он хотел бы подарить миру.

Завершали урок слова писателя Николая Тихонова: «У каждого, кем бы он ни был, чем бы он ни занимался, есть еще один долг, который требует самоотверженного и верного служения: «Защищать МИР». 

Please reload

bottom of page